„Ołowiany Żołnierzyk”

Jak pracuję, kiedy mi ufasz, kiedy otwierasz się w pełni na to, co przychodzi? Przez Ciebie, czasem z bardzo daleka. Także przeze mnie i pozwala mi widzieć i prowadzić Cię dalej. Przez to, co wydarzyło się czasem generacje temu. Ale trwa, nadal żywe w Tobie, w Twojej Duszy. A Ty nadal to niesiesz z miłością za Tych, którzy zostali – odłączeni, porzuceni, zagubieni, zapomniani, wykluczeni, wyklęci, którym odebrano prawo do życia i całe Twoje życie jest temu zadedykowane – aby Oni mogli być – przez Ciebie, w Tobie, dajesz świadectwo, robisz miejsce. Śnisz o nich, śpiewasz pieśni, każdą myślą i każdym uderzeniem serca jesteś z nimi, o nich tkasz historię Twojego życia – na ich pamiątkę, za nich, w ich miejsce.

A gdzie jest Twoje życie? Twoja własna historia, Twój własny Los, Twoje szczęście, Twoje potrzeby, Twoje talenty, Twoje własne rany? Kto się nimi zajmie? Gdzie w tym wszystkim jest Twoje prawdziwe miejsce, Człowieku?
Tak, wiem, heroiczne życie jest takie pociągające i daje taki splendor. Czymże wobec niego jest zwykłe, codzienne życie – takie małe i proste, które stoi obok Ciebie i wydaje się zupełnie nieatrakcyjne. Tak – brak w nim atrakcji – czegoś, co przyciąga uwagę (otoczenia), ekscytuje – jak wielki dramat, wielki konflikt, rozmach, wielka wojna – chcemy być ważni, wyjątkowi, czuć, że bierzemy udział w czymś naprawdę wielkim. I nie jest ważne, czy wygrywamy tę walkę, czy przegrywamy – tak naprawdę liczy się to, aby walczyć – być w ogniu, zapalać się codziennie od nowa! Ahoj Husaria! Bagnety, działa, jeźdźcy, misje, bitwy, oręż, armaty, i cały towarzyszący temu zgiełk. O tak – to dopiero jest prawdziwe Życie.

Ale czy na pewno? I jeśli „walczysz o pokój”, czy jesteś na ten pokój gotowy (gotowa) – w sobie, gotów (gotowa) na tę nieznośną ciszę, która wszystko obnaża, kiedy opadnie pył. I ten spokój, w którym Twoja Dusza ma szansę w końcu do Ciebie przemówić.

Co Ci powie?

Jesteś ciekaw(a)?

Zapraszam – HOLLISTIC – Katarzyna Dembowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *